Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała. Prz 16,24

 

20 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu

Po raz 20 spotkaliśmy się w Zabrzu w Hali MOSiR na Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. Ks. Andrzeja Hauptmana.

 

W tym roku nasz turniej przybrał również biało-czerwone barwy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski. Bardzo cieszy fakt tak licznego udziału drużyn z różnych stron naszego kraju – z  diecezji cieszyńskiej,  katowickiej a nawet mazurskiej. Łącznie w zawodach wzięło udział aż 18 drużyn seniorskich i 9  juniorskich, co stanowiło rekordową liczbę uczestniczących drużyn.

Turniej oficjalnie rozpoczął Ks. Bp Marian Niemiec przekazując pozdrowienia i życząc wszystkim uczestnikom dobrych wrażeń i sportowej rywalizacji.  Ks. Dariusz Dawid w imieniu organizatorów nawiązał do okrągłego jubileuszu 20-lecia imprezy, podziękował wszystkim zawodnikom, księżom i opiekunom za przybycie i udział.  Ks. Andrzej Wójcik przekazał pozdrowienie od Ministra Sportu Pana Witolda Bańki,  który do pozdrowień dołączył  nagrody rzeczowe.  Z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości  kraju, aby podkreślić doniosłość chwili, wszyscy  uczestnicy odśpiewali uroczyście hymn narodowy.

Wyniki 20 Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. Ks. Andrzeja Hauptmana przedstawiają się następująco:

Juniorzy:

  1. Goleszów
  2. Zabrze
  3. Cisownica
  4. Drogomyśl

Seniorzy

  1. Mikołów
  2. Zabrze
  3. Golasowice
  4. Diecezja Mazurska

Wyniki poszczególnych meczy:

Juniorzy:

Grupa I: Zabrze II – Pruchna 2:0; Pruchna – Diecezja Mazurska 5:1; Diecezja Mazurska – Zabrze II 1:5

Grupa II:  Wisła Czarne – Drogomyśl  1:7; Drogomyśl – Ustroń 8:0;  Ustroń – Wisłą Czarne 2:9

Grupa III: Cisownica – Zabrze I  20:1; Zabrze I – Goleszów 0:16; Goleszów – Cisownica 5: 2

½ Finału:   Goleszów – Cisownica  0:0 /k 3:2/;  Zabrze – Drogomyśl  1:1 /k 2:0/

Finał:  Goleszów – Zabrze 4:1;   o 3 msc Cisownica – Drogomyśl 2:1

 

Seniorzy:

Grupa I:  Dzięgielów – Golasowice 1:1; Golasowice – Wisła Czarne I 3:0; Wisła Czarne – Dzięgielów 2:10

Grupa II: Żory – Katowice Szopienice 11:1; Katowice Szopienice – Gliwice 1:3; Gliwice – Żory 2:6

Grupa III:  Pszczyna – Bąków 1:3; Bąków – Kluczbork 6:2; Kluczbork – Pszczyna 0:6

Grupa IV: Mikołów – Zabrze 0:2; Zabrze – Ustroń 6:0; Ustroń – Mikołów 0:10

Grupa V:  Diecezja Mazurska – ALFA /Brenna, Górki, Warszowice/  3:1; ALFA – Wisła Malinka 0:8; Wisła Malinka – Diecezja Mazurska 3:5

Grupa VI: Goleszów – Wisła czarne II 6:2; Wisła Czarne II – Wisła Jawornik 2:3; Wisłą Jawornik – Goleszów 0:2

¼ Finału:  Mikołów – Żory 3:1; Dzięgielów – Diecezja Mazurska 3:5; Golasowice – Bąków 4:1; Zabrze – Goleszów 4:0

½ Finału: Mikołów – Diecezja Mazurska – 4:1; Golasowice – Zabrze 0:1

Finał:  Mikołów –Zabrze 1:0;  o 3 msc Golasowice – Diecezja Mazurska 4:1 

 

Organizatorzy – Parafie E-A w Zabrzu i w Gliwicach oraz MOSiR Zabrze serdecznie dziękują wszystkim osobom i firmom za wsparcie finansowe i rzeczowe podczas organizacji turnieju, pani Pastorowej Eugenii Hauptman za obecność i wsparcie, Śląskiemu Oddziałowi Joannitów za pomoc medyczną podczas zawodów, sędziom Tomaszowi Sadło oraz Grzegorzowi Grabińskiemu za przygotowanie składu sędziowskiego  i  sprawne prowadzenie meczy,  pracującym paniom w Kawiarence za ciepłą herbatę i kawę.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 21 edycji turnieju w listopadzie przyszłego roku.

-

Tekst: Adam Marek, Zdjęcia: Magdalena Ukraińska-Marek; ks. Grzegorz Olek (dwa zdjęcia: zdobywcy 1 miejsc)